1. časť: Aký typ elektrobicyklu si vybrať?

Aby ste si jazdu na elektrobicykli naozaj užívali, je potrebné sa zamyslieť, na aký účel elektrobicykel budete využívať, kde sa s elektrobicyklom plánujete pohybovať, aký terén a druh jazdy preferujete. Je rozdiel, ak budete na bicykli jazdiť iba v meste alebo sa s ním budete preháňať po hrebeňoch hôr. Každý terén vyžaduje od bicykla iné vlastnosti.

Poďme sa teraz spolu pozrieť, aké druhy elektrobicyklov máte na výber:

1. Mestský elektrobicykel

Pre zvládnutie mestskej džungle.

Mestský elektrobicykel si najviac užijete pri jazdení v meste, nenáročných výletoch po okolí, alebo pri vychádzke trebárs na ryby po peknom chodníku okolo rieky.

Vďaka zníženému rámu umožňujú ľahký a pohodlný nástup a zosadnutie, čo najlepšie využijete práve v prevádzke - v každodennej mestskej džungli pri dochádzaní do práce alebo na nákup.

Blatníky umožňujú jazdu za každého počasia, na nosič môžete pripevniť brašňu alebo košík s nákupom a elektrobicykel môžete jednoducho postaviť na stojan.

Nemusíte sa báť ani jazdy v šere či v noci, pretože mestské elektrobicykle sú už z výroby vybavené predným aj zadným osvetlením.

Nehodí sa pre jazdu v ťažkom teréne a vyvarovať by ste sa mali aj prudkým stúpaniam.

Vybrať si môžete mestský elektrobicykel vo veľkostiach 17" a 19". Priemer kolies je 26" e-City alebo 28" e-Country.

Mestský elektrobicykel je pre Vás vhodný, ak 90% ciest vedie po dobre upravených (spevnených) cestách, alebo máte problém s nastupovaním na klasický bicykel.

2. Trekový elektrobicykel

Do práce aj na výlet či cyklotrasu.

Bicykel budete využívať pri dochádzaní v meste, ale chcete na ňom vyraziť aj na dlhší, nenáročný výlet? Potom je pre vás trekový elektrobicykel to pravé!

Ide o športovejší variant mestského elektrobicykla, ktorý však s ľahkosťou zvládne aj poľné cesty alebo chodníky.

Rovnako ako mestský elektrobicykel, je aj trekový vybavený blatníkmi, nosičom a stojanom.

Dámsky trekový elektrobicykel je vyrábaný vo veľkostiach 17" a 19", pánsky trekový elektrobicykel vo veľkostiach 18" a 20".

Trekový elektrobicykel je pre Vás vhodný, ak 85% a viac ciest podnikáte po cestách, cyklotrasách alebo dobre upravených cestách v nenáročnom teréne.

3. Krosový elektrobicykel

Na výlet, do prírody i do práce ... na krosovom bicykli je zábava!

Športovejší variant trekového elektrobicykla, ktorý má širšie plášte a väčší počet prevodov.

Vďaka tomu sa skvele hodí pre jazdu v ľahšom teréne, ale pohodlne sa na ňom spustíte aj v meste, do práce alebo na cyklotrase.

Krosové elektrobicykle, na rozdiel od trekových, nemajú blatníky ani nosiče. Tie však môžete kedykoľvek dokúpiť a namontovať. Touto zmenou v podstate získate trekový elektrobicykel.

Nehodí sa na jazdu v ťažkom teréne.

Dámsky krosový elektrobicykel je vyrábaný vo veľkostiach 17" a 19", pánsky krosový elektrobicykel vo veľkostiach 18" a 20".

Krosový elektrobicykel je vhodný pre tých, ktorí prevažne využívajú cesty a cyklotrasy (cca 70%), ale radi bicykel využijú na občasnú jazdu v ľahšom teréne.

4. Horský elektrobicykel

Do terénu, do lesa, po cyklotrase, do mesta, údolím pozdĺž rieky alebo do kopca? To je to, čo horský bicykel ponúka!

Najuniverzálnejší a najšportovejší variant elektrobicykla, s ktorým Vás nič nezastaví.

Zamilujte si bezstarostnú jazdu v teréne, do kopca aj z kopca, po poľných či lesných cestách a najrôznejších cestičkách. Pohodlne sa zveziete aj po cestách a cyklotrasách.

Horský elektrobicykel je vyrábaný s priemerom kolies 27,5", dámsky variant 17" a 19", alebo pre mužov aj ženy18" a 20".

Horský elektrobicykel je vhodný pre tých, ktorí si chcú užívať výlety v teréne a zvyšok ciest podnikať po cestách a cyklotrasách.

 

Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký elektrobicykel si vybrať? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky, a my Vám veľmi radi s Vašim výberom pomôžeme.

 

V nasledujúcej 2. časti sa spolu pozrieme na informácie o dojazde a cene elektrobicykla.