Crussis koloběžka ONE Cobra 4.3

Kód: ONE COBRA 4.3
Neohodnotené
Značka: Crussis
€479
Dostupné od 9/2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Absolútna novinka CRUSSIS pre rok 2021, hliníková kolobežka s hmotnosťou 7,635 kg. To je CRUSSIS COBRA – najľahšia kolobežka s pomerom kolies 26×20“ na trhu. Kolobežka ako stvorená (nielen) pre výlety rôzneho druhu.

Hmotnosť, tuhosť rámu a ovládateľnosť kolobežky, to sú vlastnosti pre tento typ kolobežky vskutku dôležité. Preto sme sa zamerali práve na ne.

Nízku hmotnosť sme docielili použitím tuhého ľahkého hliníkového rámu s veľmi špecifickou a inovatívnou konštrukciou. Zadná vidlica tvorí jeden celok so stupákom, čím dochádza k eliminácii pre kolobežky typických únavových zlomov v mieste obvykého bodu zvaru vidlice a stupáku. Vďaka dvom pozdĺžnym prelisom stupáku je zaistená optimálna priľnavosť pri použití odpovedajúcej obuvi. Priľnavosť nie je ani príliš veľká, nebráni teda pohodlnému striedaniu nôh a zároveň nie je ani príliš malá, aby podrážka obuvi na stupáku kĺzala. Priľnavosť sme testovali počas rôznych poveternostných podmienok a s rôznymi druhmi obuvi. Ak by aj napriek tomu bolo potrebné priľnavosť zvýšiť, je možné dokúpiť originálnu samolepiacu pásku „griptape“ na báze jemnej korundovej drviny v podobe dvoch samolepiacich pásikov. Tie zaistia dokonalú priľnavosť za akýchkoľvek poveternostných podmienok.

Vďaka tuhému rámu kolobežka zaručuje vynikajúci prenos energie do priameho smeru jazdy, pričom rázvor kolies (1146 mm) zaisťuje skvelé jazdné vlastnosti kolobežky v zákrutách, kde zabraňuje kolobežkármi tak nenávidenému odskakovaniu zadného kolesa.

Zadné koleso je naviac možné upnúť do dvoch polôh, čím je možné regulovať svetlú výšku kolobežky. Pre jazdu na hladkom povrchu je ideálne zvoliť nižšiu svetlú výšku nášlapu (45 mm), nakoľko pri každom odraze šetríte stojnú nohu. Ako to? Jednoducho preto, že na nej robíte menší podrep. V teréne by však 45 mm nemuselo stačiť, ale 65 mm svetlej výšky, na ktoré sa kolobežka dostane pri zvýšení nášlapu, prejde takmer čímkoľvek. Pokiaľ sa teda chystáte na cesty krosového charakteru, bude sa vám možnost dvojitého úchytu zadného kolesa hodiť.

Kolesá v priemere 26“ a 20“ (predné a zadné) sú obuté na osvedčených, ľahkých a rychlých plášťoch Schwalbe Marathon Racer. Extrémne nízky valivý odpor a výborný záber týchto dnes už legendárnych plášťov je zaistený športovou zmesou z prírodného kaučuku SpeedGrip, pričom ochranu proti defektom zaručuje dvojitá vrstva nylonovej tkaniny RaceGuard.

Bezpečnosť a pohodlie jazdy zaručujú „véčkové“ brzdy Tektro s vysokým brzdným účinkom a integrovaným zvončekom na ľavej páke a taktiež pohodlné silikónové gripy.

Ku kolobežke je možné dokúpiť blatníky, osvetlenie a vďaka trom montážnym bodom s rozsahom 64 mm je možné kolobežku vybaviť taktiež košíkom na fľašu, alebo vybavením pre „bikepacking“. To iste poteší všetkých, ktorý majú ambície na dlhšie než jednodenné výlety.

Nezabudnite svoju kolobežku vybaviť stojanom! Ten náš bol vyvinutý v ČR špeciálne pre hliníkové kolobežky Crussis. Jeho patentovaný mechanizmus umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie nohou.

Ideálna výška postavy kolobežkára pre kolobežku CRUSSIS ONE Cobra je 140 – 190 cm.

Crussis ONE Cobra je dodávaná v modernom jednofarebnom dizajne. Pokiaľ by ste však zatúžili po modernom športovom dizajne, pozrite na sestričku Crussis Cobra. Určite si vyberiete.

Nie je na čo čakať. Crussis ONE Cobra je pripravená na váš parádny výlet. Šliapnite do toho!

Dodatočné parametre

Kategória: Kolobežky
Záruka: 2 roky
rám: Alu 6061
vidlica: CRUSSIS pevná, Alu
priemer kolies: Predné 26"/ zadné 20"
brzdy: TEKTRO V-brake s integrovaným zvončekom
ráfiky: CRUSSIS dvojstenné 26"/20", vložkované
náboj predný: CRUSSIS s priemyselnými ložiskami 100 mm, 24D
náboj zadný: CRUSSIS s priemyselnými ložiskami 65 mm, 24D
plášť predný: SCHWALBE Marathon Racer Perf, RaceGuard 26x1,5 (40-559)
plášť zadný: SCHWALBE Marathon Racer Perf, RaceGuard 20x1,5 (40-406)
hmotnosť: 7,635 kg
nosnosť: 120 kg
riadidlá: CRUSSIS Al MTB, 620 mm
predstavec: CRUSSIS Al, 31,8/100 mm
gripy: CRUSSIS, 100% silikón
hlavové zloženie: Ahead 1 1/8"
výška: 890 - 930 mm
dĺžka: 1707 mm
svetlosť nášľapu: 45 / 65 mm
dĺžka nášlapu: 423 mm
rázvor kolies: 1146 mm