Produkty označené ako "OBJEDNANÉ" je možné si predobjednať s dodaním až po naskladnení. Dátum naskladnenia je potrebné preveriť.

4. časť: Batéria elektrobicykla

Umiestnenie batérie

1. Rámová batéria

Najideálnejšie miesto pre umiestnenie batérie elektrobicykla je v jeho ráme, miesto fľaše na pitie. Vďaka umiestneniu v ráme nie je narušené ťažisko kolesa (na rozdiel od nosičovej batérie), a bicykel je tak lepšie ovládateľný.

Rámové batérie môžu byť úplne alebo čiastočne integrované do rámu bicykla, vďaka čomu je ešte viac vylepšená stabilita a ovládateľnosť.

Ďalšou výhodou plne integrovanej batérie je určite aj čistý dizajn bicykla, kedy batéria nenarušuje estetiku, pretože s bicyklom tvoria jednotný zladený celok.

Všetky typy batérií možno z elektrobicykla pohodlne vybrať pre potreby nabíjania alebo ako ochranu proti krádeži.

2. Nosičová batéria

Najčastejšie sa používajú u mestských bicyklov, kde predpokladáme využitie zadného nosiča, v ktorom je batéria umiestnená. Nosič má 2 poschodia, vďaka čomu je možné na nosič umiestniť košík či tašku a zároveň aj batériu, ktorú je možné opäť v prípade potreby nabíjania a ochrany proti krádeži jednoducho vybrať.

Kvalita a životnosť batérie

V elektrobicykloch nájdete iba kvalitné batériové články Panasonic alebo Samsung. Najpoužívanejšie sú batérie lithium iónové (Li-ion), ktoré zaručujú dlhú životnosť a navyše sú aj relatívne ľahké.

Aby ste čo najviac predĺžili životnosť svojej batérie v elektrobicykli, je dôležité ju pravidelne dobíjať. A to aj v prípade, že elektrobicykel práve nepoužívate. V tom prípade by ste mali batériu skladovať nabitú na 50 - 80% jej kapacity a dobíjať cca 1x za mesiac.

Odporúčania k batériám elektrobicyklov

Batériu dobite po každej jazde na cca 50 - 80% jej kapacity (Nebojte sa, batérie nemajú pamäťový efekt, práve naopak týmto predĺžite jej životnosť!).

Nedojazďujte batériu do jej úplného vybitia. Snažte sa neklesnúť pod 20% kapacity.

Batériu nie je nutné formátovať!

Batériu skladujte pri izbovej teplote.

Dobíjajte batériu elektrobicykla aj v prípade nepoužívania cca 1x za mesiac a skladujte ju nabitú na 50 - 80% kapacity.

Životnosť batérie je obvykle 600 - 800 plných dobíjacích cyklov (1 cyklus - batéria je vybitá a dôjde k plnému nabitie na 100%), záleží však na skladovaní a priebežnom dobíjaní batérie. V praxi to znamená, že batériu bude potrebné vymeniť cca po 5 - 6 rokoch používania.


Ešte stále váhate a neviete sa rozhodnúť, aký elektrobicykel si vybrať? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky, a my Vám veľmi radi s Vašim výberom pomôžeme.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie