Trekové

Trekingový elektrobicykel je ideálnym spoločníkom na dlhšiu cestu alebo výlet, na ktorý si chcete zobrať aj batožinu či detský vozík, ktorý pripojíte k bicyklu. Výkonný elektromotor bude efektívne šetriť vaše sily a menej športovo zdatní členovia rodiny či kamaráti už nemusia zaostávať za výkonnými „makačmi“. Takto si cyklistiku obľúbia aj tí, ktorých predtým odrádzali náročné výšľapy do kopca. Všestranné trekové e-bicykle sú vhodné na mestské cesty, dláždené ulice, na asfaltku aj do mierneho terénu.

Trekové e-bicykle svojou konštrukciou najviac pripomínajú mestské bicykle, majú užšie kolesá a zväčša bývajú vybavené doplnkami pre väčší komfort: nosičom, blatníkmi, svetlami a stojanom. Krátky rám umožňuje pohodlné sedenie a vzpriamenú polohu pri jazde, v ktorej si najlepšie vychutnáte pohľad na okolitú krajinu.

Moderné trekové e-bicykle sú vhodným dopravným prostriedkom pre starších ľudí aj pre tínedžerov. Prevody trekového bicykla sú oproti mestským e-bicyklom viac prispôsobené jazde v miernom teréne, čo určite oceníte počas výletov po vidieckych cestách a chodníčkoch.

Trekingové bicykle Crussis/RockMachine vyšších radov zvyknú mať (na rozdiel od mnohých mestských modelov) elektromotor umiestnený v strede e-bicykla, vďaka čomu majú lepšie vyvážené ťažisko a umožňujú stabilitu a ľahšie ovládanie bicykla aj v náročnejšom teréne. Bežný dojazd pre trekový e-bike je 130-150 km, a preto sa nemusíte báť, že sa vám počas víkendovej cyklotúry, spojenej napríklad so stanovačkou uprostred prírody, vybije batéria.